Populārs alkoholiskais dzēriens – alus

Vīriešu starpā lielu popularitāti ir ieguvis raudzētais alkoholiskais dzērienus alus. Pasaulē alu var uzskatīt par visizplatītāko alkoholisko dzērienu un par trešo izplatīto dzērienu aiz ūdens un tējas.

Alu var uzskatīt par vienu no vecākajiem dzērieniem visā pasaulē. Vairāki zinātnieki uzskata, ka alus ir radies pavisam nejauši. Pagatavojot maizi, iespējams, ir cēlies alus. Vēsturiski ir pierādīts, ka 3000. gadā pirms mūsu ēras (p.m.ē.) Ēģiptē tika gatavots alum līdzīgs dzēriens no graudu iesala.

Alus gatavošana ir atšķirīga – ikvienam alus darītājam ir sava alus pagatavošanas recepte, taču, lai pagatavotu alu, bez ūdens nekādi nevar iztikt. Svarīga ir arī ūdens kvalitāte, jo tā ļoti būtiski spēj ietekmēt alus garšu. Alu mūsdienās pagatavo ne tikai no kviešiem un miežiem, bet arī no kukurūzas, rīsiem, auzām un citiem graudiem.

Veidojot bezalkoholisku alu, no sākuma tiek radīts alkoholisks alus, bet pēc tam ar speciālu iekārtu palīdzību tiek atdalīts spirts.

Alu parasti pasniedz dažādos alus kausos, glāzēs vai krūzēs, kuru tilpums parasti ir apmēram 250 ml – 1500 ml. Atšķirīgas ir arī alus pasniegšanas temperatūras, atkarībā no alus ražotāja. Svarīgi ir atcerēties, ka alus ir jādzer lēnām, lai patiesi varētu izbaudīt tā garšu.

Arī Latvijā alus ir ieguvis lielu popularitāti. Lielā mērā alus pārsvarā konkurē ar vīniem un dzirkstošajiem vīniem. Alus Latvijā parasti iegūst lielu popularitāti, tuvojoties latviešu gadskārtējiem svētkiem “Jāņiem”. Alu Latvijā var iegādāties par salīdzinoši lētu cenu.

Turpmākajā rakstā tiks apskatītas iecienītākās alus darītavas Latvijā.

Alus darītava un ražošana Tērvetē tika aizsākta pagājušā gadsimtā, precīzāk, 1971. gadā. Laikam ejot, alus ražošana ir ievērojami attīstījusies, un tieši Tērvetes alus ir ieguvis lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju vidū.

Tērvetes alus pircējiem tiek piedāvāts dažādos veidos – Alus TĒRVETE Tumšais; Alus TĒRVETE Senču; Alus TĒRVETE Tērvetes; Alus TĒRVETE Oriģinālais; Alus TĒRVETE Tērvetes nefiltrētais; Alus TĒRVETE Senču nefiltrētais.

Savas pastāvēšanas laikā Tērvetes alus ir ieguvis lielu atzinību, piemēram, ir iegūti godpilni tituli “Gada prece 2010” un “Gada prece 2011”.

Plaši pazīstamais uzņēmums SIA “Užavas alus” tika dibināts 1994. gadā. Neskatoties uz dažādām uzņēmuma veiksmēm un neveiksmēm, Užavas alus ir iecienīts visā Latvijā un tas pastāv jau vairāk kā 20 gadus. Užavas alus darītavā tiek ražotas divas alus šķirnes – Užavas GAIŠAIS alus un Užavas TUMŠAIS alus.

Alu ikviens var iegādāties dažādos Latvijas lielveikalos, krogos, bāros, restorānos un dažādos pasākumos nelielās pudelēs, gan arī kā lejamo alu, kas pildīts 20, 30 un 50 litru mucās.

Alus darītava “Valmiermuižas alus” atrodas Valmieras pagastā. Arī šis alus ir ieguvis lielu popularitāti iedzīvotāju vidū.

Valmiermuižas alus pircējiem tiek piedāvāts dažādos veidos: nepasterizēts, nefiltrēts gaišais alus; nepasterizēts, filtrēts gaišais alus; nepasterizēts, nefiltrēts tumšais alus; nepasterizēts, filtrēts tumšais alus; nepasterizēts, filtrēts tumšais dūmalus, nepasterizēts, nefiltrēts kviešu alus un alus kokteilis “Valmiermuižas frišs”.

Alus darītava “Bauskas alus” tika dibināta 1981. gadā Bauskā. Neņemot vērā to, ka alus darītava līdz mūsdienām ir stipri modernizējusies, tā joprojām alu gatavo pēc senajām un klasiskajām alus ražošanas tehnoloģijām.

Bauskas alus saviem pircējiem piedāvā ne tikai visdažādākos alus (Bauskas senču alus; Bauskas tumšais alus Premium; Bauskas gaišais speciālais alus; Bauskas alus nefiltrēts; Meistara alus u.c.), bet arī dažādus bezalkoholiskos dzērienus – kvasu, iesala dzērienu “Veselība”, Tējas sēnes dzērienu Dr. Kombucha.

Latvijā vēl ir tādas alus darītavas kā Līvu alus, Lāčplēša alus, Brūvera alus, Piebalgas alus, Aldaris, Cēsu alus.

Populārs alkoholiskais dzēriens – alus

1 doma par “Populārs alkoholiskais dzēriens – alus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *