Dažādu alkoholisko dzērienu glabāšana, pasniegšana un baudīšana

Ne tikai ēdienu pasniegšanā un izgaršošanā, bet arī dažādu alkoholisko dzērienu pasniegšanā un baudīšanā ir savi noteikumi, kurus ir ieteicams ievērot, lai patiesi varētu uzlabot tā garšu.

Vispirms pievērsīsimies vīnu pasniegšanai. Svarīga ir vīnu pasniegšanas temperatūra. Apmēram pusotru stundu pirms baltvīna pasniegšanas baltvīns ir jāatdzesē līdz ~ 12 grādiem pēc Celsija. Nebūtu ieteicams vīnu glabāt ledusskapī, tādējādi vīnā var izveidoties kristāli, kas padarīs vīna garšu pavisam vienkāršu un nebaudāmu.

Apmēram 40 minūtes pirms sarkanvīna pasniegšanas vīns ir jāatdzesē līdz ~ 18 grādiem pēc Celsija. Nevajadzētu sarkanvīnu atdzesēt par daudz, jo tādā veidā vīns var palikt rūgts.

Ir jāpiedomā arī pie pašas pudeles atvēršanas. Vīnam ir paredzētas speciālas glāzes, tāpēc vīna baudīšanai ieteicams izmantot tam paredzētās glāzes. Vīns ir jādzer lēni.

Arī degvīnu pirms lietošanas iesakām atdzesēt. Labam degvīnam, ja tas ir atdzesēts, ir bieza struktūra un patīkama smarža. Ir svarīgi atcerēties, ka sliktam degvīnam būs jūtama medicīniska un nepatīkama smarža. Degvīnu var baudīt dažādos veidos: kokteiļos, tīrā veidā vai kopā ar ledu. Arī degvīns ir jādzer lēnām, lai varētu to izbaudīt.

Īpaša uzmanība ir jāpievērš tekilas baudīšanai. Meksikā tekilu parasti pasniedz tīru kopā ar sangrita – apelsīnu sulas, grenadīna un mazliet čili pipara sajaukumu. Sangrita ir jādzer starp divām tekilas glāzēm. Pirms tekilas lietošanas ir jānovērtē tās krāsa – vai tā ir ļoti dzidra vai iedzeltena. Laba tekila būs dzidra, un tās garša būs mutē būs jūtama ilgstoši.

Arī džina baudīšana un pasniegšana ir visai sarežģīta. Atšķirībā no citiem dzērieniem, džins nedrīkst būt caurspīdīgs, jo pēc tā var secināt, ka tam ir pievienoti dažādi nedabiskie komponenti. Džinam ir izteikta kadiķa garša, tāpēc ir cilvēki, kuriem džins tik ļoti nemaz negaršo.

Ja šis dzēriens (džins) būs labs, tad tas smaržos pēc kadiķa. Džinu uzreiz nevajag censties norīt; to vajag pēc iespējas ilgāk paskalot mutē. Ja būsi iedzēris labu džinu, tad zini, ka tas sniegs patīkamu svaiguma sajūtu.

Vermutu uzglabāšanas temperatūra ir no 6 °C līdz 8 °C liela. Tīrā veidā vermutu pasniedz parastajā (klasiskajā) kokteiļu glāzē. Kopā ar ledu vermutu pasniedz Old Fashion glāzē. Vislabāk vermutu ir dzert kopā ar sprite, toniku, apelsīnu sulu, dzērveņu sulu, citronu sulu u.c. bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Šampanieša uzglabāšana un pasniegšana nav viegla. Šampanieša uzglabāšanas temperatūra nedrīkst pārsniegt 15 grādus, taču tā nedrīkst arī būt zemāka par 5 grādiem. Šo dzērienu pasniedz šampanieša spainītī ar ledu, kurā ir apmēram 8 °C liela temperatūra. Šampanietim ir paredzētas speciālas glāzes – garas un šauras glāzes. Arī šampanieša atvēršanai ir jāpievērš liela uzmanība – to ieteicams atvērt, turot pudeli 45° lielā leņķī. Šis dzēriens ir jāsalej glāzēs ļoti lēni.

Ir cilvēki, kuri uzskata, ka alus pasniegšanai un baudīšanai nav liela uzmanība jāpievērš, taču tā nemaz nav, jo alu var glāzē ieliet bez putām, savukārt var ieliet to arī tā, ka dzēriens būs maz, toties putas ļoti daudz. Alus uzglabāšanas temperatūra dažādās vietās ir citādāka – nav noteikta viena konkrēta alus pasniegšanas temperatūra. Alus ieliešana glāzē var ilgt pat līdz 5 minūtēm. Alus ir jādzer lēnām, lai varētu izbaudīt patieso dzēriena garšu.

Mūsdienās alkoholisko dzērienu pasniegšana kļūst aizvien populārāka dažādos viesnīcu numuriņos un SPA. Kā vienu piemēru var nosaukt SPA viesnīcu “Pegasa pils“, kas atrodas Jūrmalā. Arī tur viesnīcas un SPA apmeklētājiem tiek piedāvāti dažādi alkoholiskie kokteiļi, dzērieni.

Raksts tapis sadarbībā ar ātro kredītu salīdzināšanas lapu.

Dažādu alkoholisko dzērienu glabāšana, pasniegšana un baudīšana

5 domas par “Dažādu alkoholisko dzērienu glabāšana, pasniegšana un baudīšana

  1. […] Kluba darbinieki bija sagatavojuši kluba viesiem dažādus krāsainus dzīvnieku kostīmus un maskas, kurās varēja gan pavadīt visu ballīti, gan arī uzņemt kādu fotogrāfiju fotogrāfa klātbūtnē. Maskas un kostīmi bija visdažādākie – kluba telpās varēja sastapt gan tīģerēnus, gan buldogus, gan Betmena maskā tērptus cilvēkus, gan teletūbijus. Bija interesanti skatīties, kā šie zvēri izgaršoja dažādus alkoholiskos dzērienus. […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *